نتایج جستجو برای عبارت :

احکام شکار با سگ شکاری چست؟

احکام شکار با سگ شکاری چست؟

احکام شکار حیوانات با سگ شکاری

احکام اسلام منحصراً از قرآن کریم استفاده نمی‌شود، بلکه احادیث پیامبر اسلام(ص) و امامان معصوم(ع) و سنت و سیرۀ آن بزرگواران نیز از منابعی است که احکام و دستورات شرعی از آنها استفاده می‌شود.
شکار کردن با سگ
ادامه مطلب
Open Season 2010,خرس قهوه‌ای,دانلود انیمیشن Open Season,دانلود انیمیشن فصل شکار 3 با دوبله فارسی Open Season 2030,دانلود انیمیشن فصل شکار 3 زبان اصلی,دانلود دوبله فارسی Open Season 2010,دانلود دوبله فارسی انیمیشن فصل شکار 3,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود کارتون Open Season 2010 720p,دانلود کارتون فصل شکار 3 با کیفیت 1080p,دانلود مستقیم انیمیشن Open Season 2010 1080p,زیرنویس فارسی Open Season 2010,زیرنویس فارسی انیمیشن فصل شکار 3,فصل شکار,
ادامه مطلب
Open Season 2006,خرس قهوه‌ای,دانلود انیمیشن Open Season,دانلود انیمیشن فصل شکار 1 با دوبله فارسی Open Season 2006,دانلود انیمیشن فصل شکار 1 زبان اصلی,دانلود دوبله فارسی Open Season 2006,دانلود دوبله فارسی انیمیشن فصل شکار 1,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود کارتون Open Season 2006 720p,دانلود کارتون فصل شکار 1 با کیفیت 1080p,دانلود مستقیم انیمیشن Open Season 2006 1080p,زیرنویس فارسی Open Season 2006,زیرنویس فارسی انیمیشن فصل شکار 1,فصل شکار,
ادامه مطلب
Open Season 2008,خرس قهوه‌ای,دانلود انیمیشن Open Season,دانلود انیمیشن فصل شکار 2 با دوبله فارسی Open Season 2008,دانلود انیمیشن فصل شکار 2 زبان اصلی,دانلود دوبله فارسی Open Season 2008,دانلود دوبله فارسی انیمیشن فصل شکار 2,دانلود رایگان انیمیشن,دانلود کارتون Open Season 2008 720p,دانلود کارتون فصل شکار 2 با کیفیت 1080p,دانلود مستقیم انیمیشن Open Season 2008 1080p,زیرنویس فارسی Open Season 2008,زیرنویس فارسی انیمیشن فصل شکار 2,فصل شکار,
ادامه مطلب
دانلود آهنگ میخوام برم کوه سیما بینا
دانلود آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو از شهاب عباسی
دانلود آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو سیما بینا
دانلود آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو با صدای میترا

دانلود آهنگ میخوام برم کوه از سولماز
دانلود آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو سولماز
دانلود آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو از قنبر نارویی
آکورد آهنگ میخوام برم کوه شکار آهو
نرم افزار احکام شرعی + بیان احکام شرعی به صورت مختصر و مفید  + بیان احکام شرعی تمام اقشار جامعه به صورت گرافیکی و تفکیک شده + پرداختن به فلسفه احکام شرعی + همراه کردن مقالات علم روز با احکام شرعی برای فهم صحیح جایگاه دین در زندگی + استفاده از تجربیات خود و دیگران در برنامه + آموزش روش های بیان احکام شرعی به صورت تصویری + قرار دادن احکام شرعی برای ناشنوایان عزیز + امکان محاسبه گرها در برنامه + بیان مباحث به روز و مور
شیر و گرگ و روباهی با هم به شکار می روند. آن ها با همراهی هم یک گاو وحشی، بز و خرگوش شکار کردند

شیر به گرگ می گوید این سه شکار را تقسیم کن. گرگ گفت گاو وحشی که بزرگتر است از آن شماست. 

من از بز استفاده می کنم و خرگوش هم قسمت روباه باشد. شیر گفت چه گفتی؟ در جایی که من وجود دارم تو اظهار وجود می کنی
 پیشتر بیا. 

گرگ که پیش آمد شیر با پنجه های نیرومندش او را در هم درید.
سپس شیر رو به روباه کرد و گفت حالا تو این شکارها را تقسیم کن.

روباه گفت سرورم ای
مفهوم اجرای احکام مدنی

شرایط اجرای احکام مدنی

اهمیت اجرای احکام

تفاوت اجرای احکام مدنی با کیفری
تفاوت اجرای احکام دادگاهها با اجراء مفاد اسناد رسمی در ثبت
مقدمات و شرایط اجراء
2-1- ترتیب اجراء
3-1- مامورین اجراء
4-1- هزینه های اجراء 
5-1- مرور زمان
فایل مذکور در 42 صفحه world قابل ویرایش مناسب درس کار تحقیقی 1 و 2 رشته حقوق مقطع کارشناسی  و کارشناسی ارشد مناسب می باشد .

دانلود فایل
در حالی که نه بدن ورزیده گوریل ، نه قدرت بازو خرس ، نه سرعت پلنگ ، نه خیز آهو ، نه درندگی گرگ ، نه حیله گری روباه و نه خصلت کفتار را دارد ولی او را سلطان جنگل مینامند !!! 
شیر به دلیل خصائص رفتاریش سلطان جنگل است، چون تا گرسنه نباشد شکار نمیکند ( درنده خو نیست ) ، 
در وقت گرسنگی شکار را به اندازه نیازش انتخاب میکند ( طماع نیست ) ،
در بین حیوانات قوی ترین را انتخاب میکند ( ضعیف کش نیست ) ،
از میان حیوانات ماده های باردار را شکار نمیکند، ( رحم و شفقت دارد
تخته نرد و شطرنج خاتم کاری دالووری شکار برجسته زمینه رنگی
خانه > خاتم کاری > تخته نرد خاتم و شطرنج > تخته نرد و شطرنج خاتم کاری دالووری شکار برجسته زمینه رنگی
تخته نرد طرح شکار

تخته نرد و شطرنج از جنس چوب و خاتم کاری اعلی طرح دالووری شکار برجسته زمینه رنگی
ابعاد :۴۰*۴۰*۳ سانتیمتر
دارای ضمانتامه کتبی ۵ ساله
متعلقات : مهره صدفی خاتم و کاور ترمه

تخته نرد شطرنج خاتم کاری دالووری شکار برجسته زمینه رنگی
تخته نرد شطرنج خاتم کاری دالووری شکار بر
باسمه تعالی
احکام اسلامی
قصاص
غزل۵
قصاص است باعث آرامش و عدل الهی
تلافی کردن عین عمل باشد چو خواهی
مجازات و عقاب یاغیان اندر تقاص است
برای خاطیان اجرا شود این امر گاهی
اگر محرز شود قتل کسی از روی عمد استجزایش حکم و فرمان خدا در شرع خواهی
نباشد فرق و تبعیض و رفاقت در عدالت
که در اجرا و دستور قضاوت نیست راهی
قصاص است همچو حق الناس در احکام اسلام
شریعت حامی عفو است و بخشش در گواهی
مصادیق الهی باشد و فرمان یزدان
قصاص است پاسخ کار خلاف و فکر واهی
نم
شرایط قسم خوردن و احکام شکستن قسم

کسی که قسم می‌خورد باید بالغ و عاقل باشد

قسم‌هایی
که معمولاً از روی عادت برای امور عادی و کم‌ارزش‌، بر زبان جاری می‌گردند،
در عین حال که نامطلوب و شایستة پرهیز هستند لغو و بی‌اعتبار شمرده شده و
اسلام هیچ گونه عقوبتی را چه دنیوی و چه اخروی بر آن مترتب نمی‌سازد.
قسم خوردن
ادامه مطلب
شکار پهپاد #گلوبال_هاوک در منطقه #کوه_مبارک با موشک #سوم_خرداد در دنیایی که نیمی از کشورها طرفدار استکبار آمریکا هستند فقط از عهده دعای کمیل خوان‌ها و نماز شب خوان‌ها برمی‌آید. 
در نهایت سرنوشت این است که هر سلاحی که در دست کافران است یا باید به دست رزمندگان اسلام برسد یا نابود شود
"شکار" ممکن است جدید و بحث برانگیز باشد، اما داستانهایی درباره انسانهایی که بشرِ زنده را برای ورزش و تفریح شکار می کنند، در سینما چیز جدیدی نیست؛ چرا که در سال ۱۹۳۲ ما شاهد فیلم The Most Dangerous Game ساخته ایروینگ پیکل و ارنست بی شوودسک بوده ایم و تا به امروز تولید چنین آثاری وجود داشته که در آن ما شاهد شرور هایی هستیم که صفات انسانی را پاک از دست داده اند. در وقع شکار هم برداشتی آزاد از داستان کوتاه خطرناک ترین بازی می باشد. هر چند تصور و فرض نمی شود، ت
دانلود رایگان کتاب احکام دینی برای مصاحبه استخدامی

دانلود فایل

kandoocn.com › ...دانلود رایگان مصاحبه های استخدامی-سیاسی و مذهبی - کندوبا توجه به این که تمامی ازمون های استخدامی شامل مصاحبه های متعدد در زمینه های مختلف می باشد و کاربران عزیز از نحوه مصاحبه های استخدامی اطلاعات چندانی ندارند مجموعه ...قیمت فایل‏: ‏صلوات برای ظهور امام زمان (عج)www.e-estekhdam.com › 2017/03 › mosahebe-ap.e-estekhdam.com_.pdfجزوه مصاحبه و گزینش وزارت آموزش و پرورش - ای استخدام
.

باسمه تعالی
احکام اسلامی
نذر
غزل۲
نذر باشد ترک کار زشت با قصد رضا
یا بدست آری رضای حق تعالی با ادا
گر به عهدت با خدا پیمان ببندی ای بشر
می شود واجب تو را، تا آن کنی بهر خدا
گر شود حاصل،بجا آور فلان کار نکو
صیغه ی مخصوص دارد عهد و پبمان با خدا
نذر دارد شکل و اقسام فراوان سوی ما
مشتمل باشد به روزه یا گهی ذکر و دعا
سنت و سیرت ز اهل بیت دارد این پیام
نیست لازم تا کنی با پول نذر خود ادا
نذر باشدیک توسل بر امام و ‌صالحین
چون که آنان عامل خیر و رهایی از
دانلود کتاب احکام برای مصاحبه استخدامی

دانلود فایل

دانلود رایگان مصاحبه های استخدامی-سیاسی و مذهبی - کندوkandoocn.com › ...با توجه به این که تمامی ازمون های استخدامی شامل مصاحبه های متعدد در زمینه های مختلف می باشد و کاربران عزیز از نحوه مصاحبه های استخدامی اطلاعات چندانی ندارند مجموعه ...
احکام - هسته گزینشgozinesh.umsha.ac.ir › ...دریافت جزوه پیرامون مسئله خلاصه ای از احکام ................ دانلود : ahkam.pdf حجم فایل 3672 KB. مدیریت و طراحی سایت توسط
گرگی در اتاقکی در آغل گوسفندان ما زاییده بود و سه چهار توله داشت و اوائل کار به طور مخفیانه مرتب به آنجا رفت و آمد می کرد و به بچه هایش میرسید ، چون ‌آسیبی ‌به‌ گوسفندان‌ نمیرساند‌ وبخاطر ترحم‌ به‌ این ‌حیوان‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و‌ بچه‌هایش‌، او را بیرون ‌نکردیم‌، ولی ‌کاملا ا‌و را زیر نظر‌ داشتم‌.
این‌ ماده‌ گرگ ‌به ‌شکار میرفت‌ و هر بار مرغی‌، خرگوشی ‌، بره‌ای شکار میکرد و برای ‌مصرف ‌خود و بچه‌هایش ‌می آورد‌.اما با اینکه ‌رفت
دروزرا گیاهی گوشتخوار با شاخک های منحصر به فرد است، این گل گوشت خوار کوچک متعلق به آفریقای جنوبی است. این گیاه دارای شاخک های حساس و قوی برای شکار طعمه بوده و از شاخه های لجز و چسبناک خود برای شکار حشرات استفاده می کند. پس از شکار طعمه، شاخه ها به سمت مرکز جمع می شوند و با ترشح غدد گوارشی هضم حشره برای گیاه میسر می شود. شاخه های رنگارنگ این گیاه تا 3.5 سانتی متر رشد می کنند. این گیاه گوشتخوار را می توان به عنوان گیاه خانگی نیز در نظر گرفت، چرا که ی
یا حسین

فصل شکار داره می رسه... اما تو این فصل، من و تو شکارچی نیستیم... شکارچی یکی دیگه است... ما یا شکاریم یا تماشاچی... شکارچی اباعبدالله ه. تا تو کی یه مایه ای ببینه... تا تو قلب کی یه نقطه روشنی ببینه... تا دل کی اونقدر دور و بر کشتی آقا بچرخه تا قلاب سیدالشهدا بالاخره بهش گیر کنه... اندازه "حر" که اگر خون به دل بچه های ارباب ما کرد، اما مایه داشت... اما آزاده بود...

فصل شکار آقا داره میاد... همه شکارها هم میان... از لوطی ها و مشتی ها تا مقدس ها نماها و
احکام رقص

شمارا از رقص و وسائل لهو منع می کنم.اصول کافی-جلد 6-  ص432./

حضرت امام خمینی(ره ) : واجب رقصیدن خانمها در هر کجا اعم از مجلس عقد وعروسی ویا مولودی ها جایز نیست مگر رقصیدن زن برای شوهرخود .(احکام روابط زن ومرد -ص 145)
ادامه مطلب
درخانه ویلیام مداوم دنبال خودارضایی بود.افرادعاقل ازروی غریزه تصمیم نمیگیرندوبه همین علت دنبال ازدواج نمیروند.اومیدانست درمحلی که سکونت میکندجنس های مونث معتادبه منی وجوددارندکه بخواهندبدون انجام سکس لباس اوراتجسس وشستشودهند.منی اوروی لباس حکم پول شستن لباس راداشت.دربین افرادداعش اومتخصص دراستعمارفکرافرادبود.مداوم میگفت خودارضایی گناه کبیره هست.اماخودش اهل اینکاربودچون دلش نمیخواست لباس خودرابشوردازاعتیادزنان داعشی به منی سواس
بسم رب الشهدا و الصدیقین
پایگاه مقاومت بسیج امام حسن مجتبی قاین
دارای 4 حلقه صالحین
اعم از حلقه صالحین نونهالان (( آموزش احکام دینی))
حلقه صالحین نوجوانان (( آموزش و مهارت سبک زندگی ))
حلقه صالحین جوانان (( آموزش احکام و سبک زندگی 2 ))
حلقه اعضاء کادر پایگاه (( نظارت بر امور اجرایی ))
و 2 نشست فعال
همچون منتظران ظهور و شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی است .

مکتب حقوقی اسلام، یک مکتب واقع‌گرا است.یعنی بر اساس واقعیات‌ها، احکام حقوقی را وضع کرده است.
از مجموعه احکام حقوقی که مورد انتقاد قرارگرفته است، حقوق زنان است.
این احکام، با توجّه به تفاوت‌های جسمی و روحی زنان وضع شده است.
برای مثال، لطافت روحی و احساسات قوی زنان، موجب شده است که اسلام، حق حکومت و قضاوت برای زنان قائل نباشد.
همچنین با توجّه به روحیه و جسم لطیف‌تر زنان، وظیفه‌ی نان‌آوری را به عهده‌ی مرد گذاشته است.
حکم حجاب نیز با توجّه ب
برنامه «زمزم احکام» با هدف تبیین
احکام شریعت و ایجاد ارتباط بین مراجع معظم تقلید و اقشار مختلف مردم طراحی شده است.
این برنامه همواره بیشترین حجم تماس‌های صوتی و پیامکی را به خود اختصاص داده است. پاسخگویی شخص مرجع تقلید یا نماینده ویژه‌
ایشان سبب شده است؛ آنچه در این برنامه به عنوان نظر شرعی مرجع تقلید بیان می‌شود برای
عامه مخاطبان قابل استناد و عمل باشد.

پ.ن: اگر تجربه این را داشته
باشید که یک سوال شرعی را از دفتر مراجع یا وبسایت‌های رس
انواع حکم
حکم نهایی و حکم غیرنهایی چیست؟
احکام صادر شده از دادگاه‌ها از نظر قابلیت فرجام‌خواهی به دو دسته حکم نهایی و حکم غیرنهایی تقسیم می‌شود.
یکی از انواع احکام صادر شده از دادگاه‌ها، احکامی است که به طور نهایی صادر می‌شوند و یا اینکه در شرایطی تبدیل به حکم نهایی می‌شوند. در مقابل احکام نهایی، احکام غیرنهایی قرار دارند. تفاوت این دو دسته از احکام در مورد فرجام‌خواهی از آنها است.
حکم نهایی شامل چه مواردی است:
1- حکمی که در دیوان عالی کش
ابراهیم ادهم «رحمة اللهّ علیه» در وقت پادشاهی به شکار رفته بود. در پی آهویی تاخت تا چندان که از لشکر به کلّی جدا گشت و دور افتاد. اسب در عَرَق غَرق شده بود از خستگی. او هنوز می‌تاخت در آن بیابان. چون از حد گذشت، آهو به سخن درآمد و روی بازپس کرد که:« مَا خُلِقْتَ لِهذا،  تو را برای این نیافریده‌اند و از عدم جهت این موجود نگردانیده‌اند که مرا شکار کنی. خود مرا صید کرده گیر، تا چه شود؟» 
ابراهیم چون این را بشنید نعره‌ای زد و خود را از اسب درانداخت

از نظر اسلام چه چیزهایی نجس هستند؟

مایعات مست کننده ؛ مثل شراب و آب انگوری که خود بخود به جوش آید نجس هستند

درصورتی که چیز پاک به چیز نجس برسد و هر دو یا یکى از آن ها به طورى تر باشد که ترى یکى به دیگرى برسد، چیز پاک نیز نجس مى ‏شود.
وظیفه‏ ى هر انسان مؤمن و خدا شناس آن است که هنگام اداى نماز بدن و لباس خود را پاک نماید ولى این نکته را نباید فراموش کرد که خداى مهربان احکام دین را بر شما ساده و آسان گرفته تا این امر به سهولت انجام گیرد. در اس
با تیر و کمان کودکی امدر کوچه باغ های قدیمیدر انبوه درختان باران خوردهسینه ی گنجشکی را نشانه گرفته بودمکه عاشق تو شدمگنجشک به شانه ام نشستو من..شکارچی ماهری شدماز آن پس..هرگز به شکار پرنده ای نرفتمهر وقت دلتنگم آواز می خوانمپرنده می آیدپرنده می نشیندپرنده را می بویمپرنده را می بوسمپرنده را رها می کنمو چون شکار دیگری می شود..کودکی ام را می بینم..در انبوه درختان باران خوردهبا بوی کاهگل..و آواز پرنده..به خود می پیچد و گریه می کند..های آواز..چقدر ت
همین‌طوری یاد قبل‌ترها افتادم. میگم اینکه قبلا همه‌ش به آینده فکر می‌کردم و جدیدا فقط یاد گذشته می‌کنم معنی خاصی نداره به نظرت؟
سال‌ها، از ابتدایی تا دبیرستان، تو مسابقات احکام شرکت می‌کردم، رشته‌ی موردعلاقه‌م. خیلی خوب می‌فهمیدمش. حافظه‌م دچار مشکل شده، ولی فکر می‌کنم هیچ‌وقت به مرحله‌ی استانی نمی‌رسیدم، یا شایدم از استانی بالاتر نمی‌رفتم. تا اینکه تو سال آخر، چهارم یا به عبارتی پیش‌دانشگاهی، تو سه تا رشته‌ی احکام، نهج‌البل
بسم‌الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز ادرکنی الساعه العجل
در کتابی که مربوط به احکام خانواده و با همین نام بود چنین آورده بودند که
صفحه ۲۹
 از امام خمینی استفتاء شده است که
آیا برای دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی اجازه امام و مرجع تقلید لازم است؟
و امام در جواب فرموده اند
دفاع از اسلام و جمهوری اسلامی به هر نحو ممکن بر تمام مکلفین واجب است و مشروط به اجازه نیست
و در صفحه ۲۸همان کتاب
از قول امام خمینی آورده بود
در تمام احکام شرعیه برغیرمجتهد ک
به نقل از سایت حقوقی دینا عموما به احکامی احکام قطعی می گوییم که لازم الاجرا هستند و  امکان تغییر در آن وجود ندارد . زمانی که مهلت تجدید نظر از یک رای سپری شده باشد یا رای در مرحله تجدید نظر مورد تایید قرار گرفته باشد می گوییم حکم قطعی شده است . همچنین در مواردی که رای دادگاه به حکم قانون در همان مرحله بدوی به علت عدم امکان اعتراض قطعیت یافته و قابلیت اجرا داشته باشد . البته در قانون راهکارهایی مشخص شده که در صورت وجود شرایط آن ها می توان اعترا
از زمان های بسیار قدیم ، شترمرغ علاقه مردم را برانگیخته است. جدا از شکار گوشت و لکه هایشان ، شتر مرغ ها در اسارت نگهداری می شدند ، توسط مصریان اولیه ، یونانیان و رومی ها مورد اهانت قرار می گرفتند. مصریان و زنان رومی با زاد و ولد شریف به مناسبت تشریفات ، بر شترمرغ ها سوار می شوند. در مقبره توتانکنامن پادشاه ، توصیفاتی وجود دارد که پرندگان را با کمان و پیکان شکار می کند. امتیازی که ظاهراً برای فرعونیان حفظ شده بود.

آیا ادرار نوزاد شیرخوار نجس است؟

آیا ادرار نوزاد شیرخوار نجس است؟

لازم به ذکر است اینکه گفته می شود ادرار نوزاد  شیرخوار نجس نیست، گفته ای اشتباه است. بلکه اگر ادرار نوزاد به چیزی برخورد کند برای تطهیر باید یک مرتبه آب بریزند تا پاک شود، در ادرار بزرگسال باید دو مرتبه با آب قلیل و یا یک بار با آب کر (لوله کشی شهری) شسته شود. ضمنا مدفوع نوزاد نیز نجس هست.
ادامه مطلب
به مناسبت ماه مبارک رمضان دفتر مقام معظم رهبری چندین سوال و استفتاء پیرامون احکام ماه مبارک رمضان به نام «احکام مناسبتی ماه مبارک رمضان» در پایگاه معظم له درج نموده است. در اینجا به مواردی از احکام مبتلابه روزه و روزه داری اشاره می شود.
ناتوانی از گرفتن روزه در آغاز بلوغ
سؤال۱. دختری که به سن تکلیف رسیده، ولی به علت ضعف جسمانی توانایی روزه گرفتن ندارد، و بعد از ماه مبارک رمضان هم نمی‌ تواند قضای آن را به جا آورد تا این‌که ماه رمضان سال بعد ف
اجرای حکم دادگاه
اجرای حکم دادگاه بر عهده کدام مرجع است؟
بر اساس ماده 19 قانون اجرای احکام مدنی، اجراییه به وسیله قسمت اجرای دادگاهی که آن را صادر کرده به موقع اجرا گذاشته می‌شود.
‌بر اساس ماده 20 این قانون هرگاه تمام یا قسمتی از عملیات اجرایی باید در حوزه دادگاه دیگری به عمل آید مدیر اجرا انجام عملیات مزبور را به قسمت اجرای دادگاه ‌آن حوزه واگذار می‌نماید.
پس از ابلاغ اجراییه مدیر اجرا نام دادورز (‌مأمور اجرا) را طبق ماده 23 قانون اجرای احک
مساله «تبعیت احکام از مصالح و مفاسد» از مسائلی است که اصولیان در مواضع مختلف آن را به‌مثابه ضرورت مذهب طرح کرده‌اند، اما بحث‌ها پیرامون این مسأله در مواضع پراکنده طرح می‌گردد و مانند بسیاری از مسائلِ تبویب‌نشده، می‌بایست آراء و انظار را از لابه‌لای کتاب‌ها و متون جست‌وجو کرد. رساله زیر به زبان عربی، تلاشی برای روشن کردن برخی از ابعاد این مسأله است.

دریافت متن رسالهحجم: 656 کیلوبایت 
باسلام
جلسه ۹۵
لینک دانلود فایل صوتی جلسه ۹۵، سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ (25.4 MB صوت با کیفیت wma -صندوق بیان)
1 جمادی الاولی 1440
لینک کمکی جلسه ۹۵ (33.9 MB صوت با کیفیت mp3 -سرور ابری پرشین گیگ)
موضوع جلسه:
-  ایام الله و رابطه زمان با امام عصر و دوران حکومتشان (جلسه چهارم)
 زمان از احکام بدن است و دوران ظهور برای عبور از زمان و احکام بدن و تحقق سیطره احکام روح و ورود به زمان ولایی امام است.
اساساً سوال از مقدار زمان مادی آن دوران غلط است، چراکه در دوران ظهور ب

از نظر اسلام چه چیزهایی نجس هستند؟

مایعات مست کننده ؛ مثل شراب و آب انگوری که خود بخود به جوش آید نجس هستند

درصورتی که چیز پاک به چیز نجس برسد و هر دو یا یکى از آن ها به طورى تر باشد که ترى یکى به دیگرى برسد، چیز پاک نیز نجس مى ‏شود.
وظیفه‏ ى هر انسان مؤمن و خدا شناس آن است که هنگام اداى نماز بدن و لباس خود را پاک نماید ولى این نکته را نباید فراموش کرد که خداى مهربان احکام دین را بر شما ساده و آسان گرفته تا این امر به سهولت انجام گیرد. در ا
من به تو خونه موندن عادت دارم...اصلا دوست دارم که تو خونه باشم...و نرم بیرون بین آدمها...این روزا برای من اصلا سخت نمیگذره...ولی خانواده ام نهه...اونا عادت ندارن...اونا حوصله شون سر میره...این روزا تبدیل به یه مامور بهداشت عصبی شدم که همش مواظبم بقیه بیرون نرن...دستشونو بشورن...و کارای بهداشتی لازمو انجام بدن... 
ولی...خیلی ها رعایت نمیکنن...خیلی ها فکر میکنن شوخیه...و باعث شدن ویروس بیشترو بیشتر منتشر بشه...برای همین دلم میخواد یه گروه شکار تشکیل بدم با
BluRay,We're Going on a Bear Hunt 2016,x265 HEVC,دانلود We're Going on a Bear Hunt 2016 720p,دانلود انیمیشن We're Going on a Bear Hunt 2016,دانلود انیمیشن We're Going on a Bear Hunt با کیفیت 1080p,دانلود رایگان,دانلود رایگان انیمیشن ما میریم شکار خرس 2016,دانلود زیرنویس فارسی,دانلود مستقیم انیمیشن We're Going on a Bear Hunt 2016,دوبله فارسی,زبان اصلی,کیفیت بلوری,
ادامه مطلب
حکام مناسبتی عید فطر طبق نظر رهبر انقلاب را در اینجا بخوانید.
عید فطر روز اول ماه شوال و از مهم‌ترین اعیاد مسلمانان است. این روز در بیشتر کشورهای اسلامی، تعطیل رسمی است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند. در این روز، روزه گرفتن حرام و پرداخت زکات فطره بر مسلمانان واجب است. 
به همین منظور شما می‌توانید احکام مناسبتی عید فطر را طبق نظر رهبر انقلاب در ادامه مطلب بخوانید.
ادامه مطلب
آن نفسی که باخودی یار چو خار آیدت          وان نفسی که بیخودی یار چه کار آیدت
آن نفسی که باخودی خود تو شکار پشه‌ای          وان نفسی که بیخودی پیل شکار آیدت
آن نفسی که باخودی بسته ابر غصه‌ای          وان نفسی که بیخودی مه به کنار آیدت
آن نفسی که باخودی یار کناره می‌کند          وان نفسی که بیخودی باده یار آیدت
آن نفسی که باخودی همچو خزان فسرده‌ای          وان نفسی که بیخودی دی چو بهار آیدت
جمله بی‌قراریت از طلب قرار تست          طالب بی‌قرار ش
تا حالا شکار رفتی؟ من میرفتم ولی دیگه نمیرم!

آخرین باری که شکار رفتم شکارگوزن بود.
خیلی گشتم تا یه گوزن پیدا کردم.
بهش شلیک کردم، درست زدم به پاش.
وقتی بالای سرش رسیدم هنوزجون داشت. با چشماش داشت التماس می کرد.
نفس می کشید. زیباییش منو تسخیر کرده بود.
حس کردم که اون گوزن می تونه دوست خوبی واسم باشه.
میتونستم نزدیک خونه یه جای دنج واسش درست کنم.
خوب که فکر کردم با خودم گفتم که اون گوزن واسه همیشه لنگ میزنه و وقتی منو ببینه یاد بلایی میفته که سرش آ
بسم الله الرحمن الرحیم
حرف حق گاهی تلخ است
ولی باید آن را شنید
و می شنود...
و باید آن را پذیرفت 
و می پذیرد....
و باید مدتی سکوت کرد
و سکوت می کند
تا بشنود و بپذیرد و پالایش کند 
و دوباره بشنود و بپذیرد و پالایش کند و ....
و اصلاح شود...
و چشم دوباره بینا شود....
باید سیستم جدید تقوا را متناسب با محیط جدید
روی مملکت وجودی 
نصب و راه اندازی کند....
دیگر این گونه نمی شود....
احکام جدیدی برای مراقبت از مملکت وجودی باید وضع شود....
و باید سعی کند که در شرایط جدید
.

باسمه تعالی
احکام اسلامی
عقیقه
غزل۱
عقیقه عامل رفع بلایاست
برای دوری شر و جفاهاست
عقیقه باعث احسان به مردم
برای شور چشمی و محاباست
بگفتا صادق آل محمد
عقیقه کار نیکو در سجایاست
کند بیمه تو را اندر حوادث
که اسرارش نهان و از خفایاست
عقیقه مستحب است نی که واجب
کمک بر بینوایان و رعایاست
به روز هفتم جشن تولد
بجا آری عقیقه، چونکه اولاست
نباشد مصلحت، جایش دهی پول
بکش یک گوسفند و دان رضاهاست
بده آنرا به ده ها فرد محتاج
نباشد سهم تو از آن، خطاهاست
ب
*«پرونده ویژه گروه»* روز سه شنبه *موضوع: احکام* متن شماره ۳ : *استفتاء از دفتر مقام معظم رهبری(حفظه الله):* سلام و وقت بخیر؛ ۱)در منطقه ی ما همه ی مراسمات ترحیم رو در مسجد محل می گیرند و برای هر مرحوم دو تا سه روز در مسجد از حدود ساعت ۹صبح تا یازده شب مراسم دارند. معمولا این مراسمات باعث مختل شدن برخی برنامه های مذهبی مسجد نیز میشود؛ تاجایی که یکبار مراسم اعتکاف نیز بخاطر همزمانی با مراسم ترحیم یکی از عزیزان برگزار نشد! ۲)بیشتر جلسات هم با پخش قرائ
به استناد سایت مشاوره حقوقی دینا ، در قانون دیوان عدالت اداری ، واحدی تحت عنوان واحد اجرای احکام دیوان عدالت اداری مورد پیش بینی قرار گرفته است و همانگونه که از نام آن مشخص است ، بر نحوه اجرای احکام در دیوان عدالت اداری نظارت و پیگیری نموده تا اینکه آراء صادر شده توسط دیوان عدالت اداری ضمانت اجرای کافی داشته باشند و به خوبی اجرا گردند که این موضوع به تفصیل ضمن قانون دیوان عدالت اداری مورد اشاره قرار گرفته است . برای دریافت اطلاعات بیشتر د
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم صل علی فاطمه و ابیها و بعلها و بنیها
خدا و بنده اش با هم، هم کلام می شدند وقتی که بنده به کلام خدا توجه می کرد.
ابلیس هم همان افکار خرد کننده و تحقیر آمیزی بود که از طریق رسانه های طاغوت وسوسه می کرد.
ابلیس گفت: زن ها برده اند. می خواست از این طریق همه را برده خود کند.
خدا گفت: من رحمان و رحیمم احکام ارث را طوری قرار دادم که کسی برده نباشد.
بنده که شاهدبود همه آقایی ها برای وقتی است که انسان ها بنده خدا باشند؛ قیام کرد بر
هر چه به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم باید آگاهی و آمادگی خود را نیز بیشتر کنیم. یکی از مسائلی که ممکن است برای همه ما دانستن آن ضروری باشد چگونگی و "احکام انجام سفر در ماه رمضان" است که لطمه ای به روزه داری وارد نکند.
به گزارش آلامتو به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ در این مطلب به سفر و روزه داری و فتواهای مراجع در این باره می پردازیم.
ادامه مطلب
کودکی  جهت شکار از خانه بیرون می زند  او به باغ و بستان می شتابد و پرنده های زیادی را شکار می کند . 
. پرنده ای که در کنار لانه اش  به مراقبت جوجه هایش می پرداخت شکار چی را می بیند که به سمت لانه او  می اید . باخود می اندیشد که چه طور شکارچی را از لانه اش دور سازد . به پرواز می اید و در اسمان به رقص زیبایی می پردازد تا نظر شکارچی را به سویش جلب کند . شکارچی به سمت پرنده نشانه می گیرد و پرنده در لابلای درخت انبوهی حفظ جان می کند . شکارچی دوباره به سمت او
بسم الله الرحمن الرحیم

وَلَنَبۡلُوَنَّکُم بِشَیۡءࣲ مِّنَ ٱلۡخَوۡفِ وَٱلۡجُوعِ وَنَقۡصࣲ مِّنَ ٱلۡأَمۡوَالِ وَٱلۡأَنفُسِ وَٱلثَّمَرَاتِۗ وَبَشِّرِ ٱلصَّـٰبِرِینَ
ٱلَّذِینَ إِذَاۤ أَصَـٰبَتۡهُم مُّصِیبَةࣱ قَالُوۤا۟ إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّاۤ إِلَیۡهِ رَا⁠جِعُونَ
أُو۟لَـٰۤئک عَلَیۡهِمۡ صَلَوَاتࣱ مِّن رَّبِّهِمۡ وَرَحۡمَةࣱۖ وَأُو۟لَـٰۤئک هُمُ ٱلۡمُهۡتَدُونَ
 [سوره البقرة 155 - 157]

چند آیه و صفحه که جلو تر بریم می‌رسیم به احک
جزوه آموزشی احکام نگاه دراسلام به کوشش اداره پاسخگویی دینی آستان قدس رضوی در7 فصل موضوعی تدوین گردیده که شامل مباحث فقهی همچون نگاه به نامحرم، نگاه به فیلم و عکس و... میباشد .
مخاطب؛ عموم به ویژه  طلاب علوم دینی و دانشجویان رشته های معارف و فقه.
دریافتحجم: 3.73 مگابایت 
و قرار داد وظیفه پیامبران را که مردم را متذکر عقل و احکام آن بنمایند، و دفاین عقول را برای مردم ظاهر نمایند، لطایف اسرار احکام عقل را برای آنان هویدا نمایند، و آنان را ارشاد به احکام عقلیه بنمایند، پس تذکر دهند به آن ذات مقدسی که نور مقدس عقل را در قلوب روشن کرد مانند چراغ در خانه.
فرمود رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم: آگاه باشید که مثل عقل در قلوب مثل چراغ است در خانه. همان طوری که به روشنایی چراغ تمیز می دهند بین اشیا در خانه، همان طور به
حکمت های روزه

منبع : کیهان , شمسی، علی
بر اساس آموزه های وحیانی اسلام هر تکلیفی از تکالیف شرعی دارای فلسفه و اهدافی است که دانستن آنها می تواند انگیزه عمل را در مکلفان تقویت کند. در اصول فقه اسلامی بار ها بر این جمله تاکید می شود که «ان جمیع الاحکام موضوعهْ علی اساس المصالح و المفاسد و ان لکل حکم فلسفته و علته؛ مبنای شکل گیری همه احکام شرعی و الهی مصالح و مفاسدی است که فلسفه و علت آن است.» بر همین اساس برخی از عالمان اسلامی همچون شیخ صدوق(ره) ب
انسان ذاتاً «کنجکاو» آفریده شده، و قسمت عمده معلومات او
- و به عقیده بعضى همه آن - مدیون همین حسّ کنجکاوى است. او این حس را در همه چیز
به کار مى اندازد و مى خواهد تا آن جا که فکر و عقل او اجازه مى دهد اسرار و فلسفه احکام
و  چگونگى
عقاید مربوط به آن را درک کند. به همین دلیل ما انتظار داریم اسرار همه مسائل اسلامى
اعمّ از عقاید، احکام و قوانین را، تا آن جا که مى توانیم درک کنیم و نیز انتظار داریم معلومات ما در این قسمت
با معلوماتى که از جهان آفرینش
انسان نخستین به دنبال رد پای جانورانی که میخواست شکار کند،حرکت میکرد.او دستاورد شکارش را حمل میکرد.
در آغاز،آدم ها جانوران کم وزن تر را یا به دست میگرفتند یا بر پشت خود می انداختند و حمل می کردند.اگر در بردن گوشت شکار تنبلی میکردند،ممکن بود جانوران وحشی آنها ببرند و خوراکی بی درد سر به دست آورند.
گاهی هم پای جانوران کمی سنگین تر را به شاخه ای محکم می بستند و دو شکار چی شاخه را روی دوش خود میگذاشتند و آن را حمل میکردند. اما چنین روشی را برای حمل
گربه ای خبیث برای شکار هر روز تعدادی جوجه را می گرفت و انها را می خورد  و شکمی از عزا در می اورد او حتی به مرغ های بزرگ هم رحم  نمی کرد و با خباثت تمام انها را خفه و فرار می کرد . 
روزی صاحب مرغ ها از ترس گربه انها را در قفسی بزرگ می گذارد تا از شکار گربه در امان باشد. گربه تا چشم صاحب خانه را دور می بیند  خود را از شکافی کوچک وارد قفس می کند وتمام مرغها و جوجه ها را خفه می کند . 
سگی از دور دست  تمام ماجرا را شهود می باشد . او به گربه می گوید چرا انها ر
شیر اور شارک دونوں پیشہ ور شکاری ہیں لیکن شیر سمندر میں شکار نہیں کرسکتا اور شارک خشکی پر شکار نہیں کر سکتی۔ شیر کو سمندر میں شکار نہ کر پانے کیوجہ سے ناکارہ نہیں کہا جا سکتا اور شارک کو جنگل میں شکار نہ کر پانے کیوجہ سے ناکارہ نہیں کہا جا سکتا۔ دونوں کی اپنی اپنی حدود ہیں جہاں وہ بہترین ہیں۔ اگر گلاب کی خوشبو ٹماٹر سے اچھی ہے تو اس کا یہ مطلب نہیں کہ اسے کھانا تیار کرنے میں بھی استعمال کیا جاسکتا ہے۔ ایک کا موازنہ دوسرے کے ساتھ نہ کریں۔ آپ ک
باسلام و عرض ادب خدمت همشهریان عزیز  با توجه به نزدیک شدن ماه مبارک رمضان و عدم برگزاری مراسمات مذهبی در محل حسینیه فاطمیه بدلیل پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا تصمیم بر این گرفته شد که احکام روزه و ماه رمضان در گروه درج گردد. ضمنا  سوالات  شرعی شمادر مورد روزه  از طریق همین کانال پاسخ داده خواهد شد. همچنین احکام روزه در وبلاگ حسینیه فاطمیه به آدرس :http://hoseiniehfatemiehkakhkiha.blog.irدرج خواهد گردید.                      با تشکر فراوان            شیخ محمدحس
ژانر : اکشن، ترسناک، هیجان انگیزتاریخ انتشار : 2020زبان : دوبله فارسیمدت زمان : 01:30:02امتیاز : 6.4 از 10خلاصه داستان : فیلم از جایی شروع می‌شود که دوازده غریبه در یک مکان نامشخص بیدار می‌شوند و نمی‌دانند کجا هستند و چگونه به آنجا رسیده‌اند، آن‌ها حتی نمی‌دانند برای یک هدف مشخص انتخاب شده‌اند، یعنی شکار و…
(نسخه دوبله فارسی سانسور شده)
دانلود نسخه 1080p با حجم 1.52 گیگابایت
دانلود نسخه 720p با حجم 784 مگابایت
دانلود نسخه 480p با حجم 415 مگابایت
درباره فیل
احکام شریعت و ایجاد ارتباط بین مراجع معظم تقلید و اقشار مختلف مردم طراحی شده است.
این برنامه همواره بیشترین حجم تماس‌های صوتی و پیامکی را به خود اختصاص داده است. پاسخگویی شخص مرجع تقلید یا نماینده ویژه‌
ایشان سبب شده است؛ آنچه در این برنامه به عنوان نظر شرعی مرجع تقلید بیان می‌شود برای

حکم شرعی تقلب در امتحانات

احکام شرعی در خصوص تقلب در امتحانات

با
توجه به نزدیک شدن به ایام امتحانات مدرسه و دانشگاه حکم شرعی و نظر مراجع
تقلید در خصوص تقلب در امتحانات را برای شما کاربران گرامی گردآوری نموده
ایم.
حکم شرعی تقلب در امتحان:
ادامه مطلب
عناوین اصلی کتاب : اشاره؛ پیش گفتار؛ حقیقت صدق و کذب؛ آیا وجود مخاطب در تحقّق کذب شرط است؟؛ ادلّه ی حرمت کذب؛ تحقیقی پیرامون کبیره بودن کذب؛ خلف وعد؛ هزل؛ توریه؛ مسوّغات کذب؛ قول به غیر علم؛ مقتضای علم اجمالی، لزوم اجتناب از قول به غیر علم به دلیل حرمت کذب؛ کتاب نامه. مشخصات […]
نوشته دانلود کتاب بررسی گسترده ی فقهی کذب (موضوع، احکام و موارد استثناء) اولین بار در گناه شناسی. پدیدار شد.

معرکم منم!!! 
اینروزا درگیر احکام خوندنم برای مصاحبه فرهنگیان!!! 
الآن احکام نجاسات رو میتونم بگم!!! 
با آهنگای پارسا خائف خیلی حال میکنم معرکس واقعا 
به نظرم قشنگ ترین زبان دنیا ترکیه محشره
و اینکه بعضی موسیقیای سنتی قشنگ تو رگ آدم نفوذ میکنه مثه با من صنما، دامن کشان و...
خدایا شکرت واسه این زرندگی و هوای تازه:))) 
نایت گود!!!
.باسمه تعالی
احکام اسلامی
ربا
غزل۳
ربا باشد به معنای تجارت ، جنس یکسان
طلب کردن برای آن عمل، با سود چندان
ربا باشد گناهان کبیره، در شریعت
شود لعن خداوند جهان،هر کس کند آن
حرام است و بود جنگ بشر با حق تعالی
نتیجه کاملا مشهود باشد ،خسر و حرمان
خدا گوید بده قرض و مکن اجحاف هر گز
ببر اجرش ،اگر خواهی ثواب و نور یزدان
ربا دادن همانند گرفتن، هر دو نهی است
بود مذموم در ادیان و مذهب، همچو قرآن
کند محروم خود را از لذایذ در دو عالم
زند صدمه به مردم، در پی
“علوم نوین در اسلام” کتابی است که به بررسی احکام و دستورات اسلام از دید علوم پزشکی، بیولوژی و روانشناسی با استناد به بیش از ۴۰۰ منبع علمی معتبر و بروز، می پردازد. و به یکی از اصلی ترین سوالاتی که آحاد جامعه به خصوص جوانان دارند، پاسخ علمی و مستند می دهد و آن سوال این است: «فلسفه و دلیل علمی اجرای احکام و دستورات اسلام چیست؟».
ادامه مطلب
.باسمه تعالی
احکام اسلامی
ربا
غزل۴
گفتند که این بهره ی بانکی است ربا نیست
به به چه کلامی ، که از آن هیچ ابا نیست
مردم همه درگیر ربا گشته به یک نحو
احسنت به این شیوه ی تدبیر، گدا نیست
با نام خدا، دین خدا، محو نمودند
بگذار کنند هر چه توانند ، بها نیست
در وقت مناجات، اسیر دل خویشند
به به چه حالی و هوایی که خدا نیست
در وقت عبادت،همگی فکر ریایند
به به چه حالی و صلاتی،که صفا نیست
در راه و روش،مشی غلط پیش گرفتند
از حقه و هر حیله گری هیچ ابا نیست
جمعی ز

آشنایی با احکام هبه

حکم شرعی هبه

وقتی چیزی را به دیگری می‌بخشیم، شاید تصور اینکه پشت این بذل و بخشش چه مباحث حقوقی و قضایی نهفته است برایمان دشوار باشد؛ اما نباید فراموش کرد که بخشیدن یک مال مترادف با انعقاد عقد هبه است و این قرارداد شرایط خاصی دارد.
هبه چیست؟
ادامه مطلب
“علوم نوین در اسلام” کتابی است که به بررسی احکام و دستورات اسلام از دید علوم پزشکی، بیولوژی و روانشناسی با استناد به بیش از ۴۰۰ منبع علمی معتبر و بروز، می پردازد. و به یکی از اصلی ترین سوالاتی که آحاد جامعه به خصوص جوانان دارند، پاسخ علمی و مستند می دهد و آن سوال این است: «فلسفه و دلیل علمی اجرای احکام و دستورات اسلام چیست؟».
ادامه مطلب
صدای احمد بهار را، مهیار خوب از زیر کفش کنی می شنید. وقت شکار شاه قلدر ... قزاقِ سواد کوهی است. بیا ... قزاق اینجا خراسان است. بیا قزاق اینجا خانه یِ سلطان است. بیا قزاق ... اینجا از هر جایی که به شکار رفته ای اَهل تر است. شکارگاه گرگان و خانه ی امن کبوتران است. بیا! شاه آمد. صدای چکمه هایش را مهیار شنید. اما نمی دید. فقط حواسش به دوربین عکاسی بود. تا عکس بیندازد. "اعلی حضرت ... با چکمه هایتان نمی شه به پابوس حضرت بروید." مهیار فقط می شنید. شاه بدون چکمه می ش
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی رشیدی رئیس اداره حفاظت محیط
زیست شهرستان دشتی اظهار داشت: پس از کشف و دستگیری یک متخلف شکار و صید
غیرمجاز ۹ قطعه تیهو به همراه آلات و ادوات صید در شهرستان دشتی، فرد متخلف
با شکایت اداره حفاظت محیط زیست حبس شد و طی دادرسی قضایی با توجه به
اجرای سیاست‌زدایی قوه قضاییه، در نهایت حکم متخلف صادر شد.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی افزود: حکم صادره برای متخلف
شامل ۱۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در محی
دریافت
حجم: 84.1 مگابایتتوضیحات: Best Sniper Legacy یک بازی اکشن از استودیوی بازیسازی T-Bull می باشد که در گت اندروید منتشر شده است. بهترین تک تیرانداز بازگشته است. یک آزمایش شکست خورده هیولاهاها را ایجاد کرده که باعث شد یک دنیای آخرالزمانی شکل یابد. به یک تیرانداز برگزیده باید شکار کنید تا زنده بمانید. ماموریت های مختلف را تکمیل کنید و سلاح های قدرتمند را آنلاک کنید و تبدیل به یک تیرانداز نهایی شوید. پس با سلاح خود دایناسورها و زامبی های وحشی را شکار کنی
تنها جاییکه می توان بدون گردن درد، نیم ساعت تمام آسمان را خیره تماشا کرد، داخل سرویس است. از پشت پنجره تمیز، ابیش را نوشید و ابرها را نظاره کرد.
_____
اول گربه بود. گربه ای وحشی با دندان های ببر مانند. آواره هایش دراز تر شدند دندان هایش کوچکتر. اول آماده شکار بود، حالا خود شکار به نظر می رسید. ترسیده...
دوم مرگ بود. مرگ، شبیه کارخانه دود سازی بود. دود های دراز و وحشتناک تا بالای بالا می دویدند. ترسناک بود. یعنی گربه از آن ترسیده بود؟
سوم جمجمه بود. بز

گرگ بالان دیده
آیا می‌دانستید که تقریباهمه ی فارسی زبانان، حتی بزرگانی از ادب فارسی، اصطلاح " گرگ بالان دیده " را که کنایه از افراد آزموده ، سرد و گرم چشیده و دنیا دیده است به غلط " گرگ باران دیده" می‌گویند و می نویسند ؟
 به کار بردن واژه ی باران در این اصطلاح اساسا نادرست است، زیرا همه‌ی گرگ ها  باران دیده هستند و اتفاقا در روزهای زمستانی و بارانی  بیشتر از لانه خارج می شوند و به شکار می پردازند و اگر باران دیدن علت با تجربه شدن گرگ باشد، ای
BluRay,Open Season: Scared Silly 2015,x265 HEVC,دانلود Open Season: Scared Silly 2015 720p,دانلود انیمیشن Open Season: Scared Silly 2015,دانلود انیمیشن فصل شکار,دانلود دوبله فارسی انیمیشن Open Season: Scared Silly 2015,دانلود رایگان,دانلود فیلم,دانلود فیلم با دوبله فارسی,دانلود کارتون فصل شکار 2016,دانلود مستقیم Open Season: Scared Silly 2015 1080p,دوبله فارسی,
ادامه مطلب
سابقه عقل‌گرایی
در فقه شیعه به تلاش‌های شیخ مفید بازمی‌گردد. گرایش اجتهادی، گرایشی بود که شیخ
مفید با عبور از گرایش‌های دیگر یعنی قیاسی و نقلی، در استخراج احکام دین وارد
نمود. وی با تفکر در نصوص دینی، قواعد علم اصول را به‌مثابه منطق استنباط احکام
فقهی ارائه داد و بر همین اساس... 
ادامه مطلب
در این کانال مطالب آموزشی بورس رو از سطح  صفر و مقدماتی شروع کردیم و تا سطح پیشرفته و حرفه ای پیش رفتیم. نحوه شناسایی و شکار سهام برتر بازار رو خودتون یاد بگیرید.اگر میخواهید در بورس حرفه ای شوید به ما  بپیوندید..
در این کانال مطالب آموزشی بورس رو از سطح  صفر و مقدماتی شروع کردیم و تا سطح پیشرفته و حرفه ای پیش رفتیم. نحوه شناسایی و شکار سهام برتر بازار رو خودتون یاد بگیرید.اگر میخواهید در بورس حرفه ای شوید به ما  بپیوندید.amuzesh_bours_iran@

چرا اسکرچر گربه لازمه و چی کار باید بکنیم که گربه‌ها دست از کندن و ناخن کشیدن به وسایل خونه بردارن؟
خب باید بگم گربه ها موجوداتی شکارچی هستن و ناخن کشیدن یا اسکرچ کردن (Scratching) برای اون ها شیوه‌ای غریزی برای تیز کردن ناخن‌ها، تعیین قلمرو و آماده شدن برای شکار است.
گربه‌های خانگی اگرچه دیگه اهل شکار نیستن وغذاشون رو به صورت حاضر و  آماده می‌خورن، اما هنوز این عادت غریزی رو دارن و اگه اسکرچر خوب براشون تهیه نکنیم ممکنه رو وسایل خونه مثل مبل،

اجتهاد بالفعل و بالقوه
اجتهاد بالقوّه آن است که مجتهد،
ملکه و توانایی استنباط احکام شرعی را دارد، اما در عمل، استنباط نکرده و
یا موارد استنباط او اندک است. اجتهاد بالفعل آن است که مجتهد علاوه بر
قدرت بر استنباط، در عمل نیز احکام بسیاری را استنباط کرده است.
منبع:وب سایت ویکی شیعهhttp://fa.wikishia.net
می توان از ونوس حشره خوار به عنوان یکی از شگفت انگیزترین گیاهان روی زمین نام برد. گیاهان گوشت خوار تنها در سواحل جنوبی آمریکا در کارولینای شمالی و جنوبی یافت می شوند. این گیاه روش منحصر به فردی برای شکار طعمه دارد، آن ها طعمه خود را با ترشح شهد معطر و پوشش قرمز برگ های خود به دام می اندازند. ونوس حشره خوار معمولا مورچه ها را شکار می کند، وقتی که طعمه داخل برگ می نشیند، برگ محکم بسته می شود. این گیاه سوسک، مگس، ملخ، عنکبوت و حتی قورباغه های کوچک
اباحه اخص

اباحه اخص به چه معناست؟

اباحۀ اخص در جایی است که رخصت مکلّف در انجام دادن یا ترک فعل ناشی از نظر شارع مبنی بر ترجیح نداشتن انجام دادن یا ترک فعل باشد. بنابراین، اباحه به معنای اخص از احکام تکلیفی است. به عبارتی واضح تر از محقق حلی بیان کنم تا بحث واضح شود: در کتاب معارج الاصول ص۴٨ آمده که: اباحه تکلیفی که از آن به اباحه خاصه، اباحه به معنای اخص، اباحه صرف و اباحه محض نیز تعبیر می‌شود از احکام پنچگانه تکلیفی و مقابل وجوب، حرمت، ا
زندگی انسان منحصر به عالم دنیا نیست بلکه از عالم صلب پدر به عالم رحم مادر و از آنجا به دنیا و از دنیا به عالم برزخ و پس از آن به حیات جاودانی آخرت سفر می کند. از این رو برنامه های دین باید طوری باشد که در تمام این مراحل، نیازها و احتیاجات او را در نظر بگیرد و تأمین نماید. و کسی می تواند این برنامه را طراحی و اجرا کند که احاطه کامل به تمام این عالَم ها داشته باشد و بتواند قانونی جعل نماید که در تمام این مراحل کارساز باشد. بنابراین انسان با این علم م
زندگی انسان منحصر به عالم دنیا نیست بلکه از عالم صلب پدر به عالم رحم مادر و از آنجا به دنیا و از دنیا به عالم برزخ و پس از آن به حیات جاودانی آخرت سفر می کند. از این رو برنامه های دین باید طوری باشد که در تمام این مراحل، نیازها و احتیاجات او را در نظر بگیرد و تأمین نماید. و کسی می تواند این برنامه را طراحی و اجرا کند که احاطه کامل به تمام این عالَم ها داشته باشد و بتواند قانونی جعل نماید که در تمام این مراحل کارساز باشد. بنابراین انسان با این علم م
خبری اگر شنیدی ز جمال و حسن یارم / سر مست گفته باشد من از این خبر ندارم
شب و روز می بکوشم که برهنه را بپوشم / نه چنان دکان فروشم که دکان نو برآرم
علمی به دست مستی دو هزار مست با وی / به میان شهر گردان که خمار شهریارم
به چه میخ بندم آن را که فقاع از او گشاید / چه شکار گیرم آن جا که شکار آن شکارم
دهلی بدین عظیمی به گلیم درنگنجد / فر و نور مه بگوید که من اندر این غبارم
به سر مناره اشتر رود و فغان برآرد / که نهان شدم من این جا مکنید آشکارم
شتر است مرد عاشق سر
به آن‌ها که از مرگ نهراسیدند

شنیدم که کشتی به دریایِ ژرف،
چو آزرده از خشمِ توفان شود،
چو بر چهرِ دریایِ نیلوفری،
شکن‌ها و چین‌ها نمایان شود،
برآید زِ هر سوی موجی چو کوه
که شاید زِ کشتی شکست آورد
گُشاید زِ هر گوشه گردابِ کام
که شاید شکاری به‌دست آوَرَد؛
بپیچد چو زرّینه‌مار آذرخش
دَمی روشنایی زَنَد آب را
خروشنده تندر بدزدد زِ بیم،
زِ دل‌ها توان و زِ تن تاب را؛
زِ دل برکشد هر کسی ناله‌ای
برآید زِ هر گوشه فریادها
بیامیزد ان
داستان فیلم درباره شکارچی پوستی به نام "هیو گلس" است که در حین شکار مورد حمله‌ی یک خرس قهوه‌ای قرار گرفته و دو مرد که در این شکار همراه او بودند، وسایلش را دزدیده و او را نیمه جان رها می کنند؛ او جان سالم به در می‌برد و ۳۵۰ مایل را در طبیعت وحشی می پیماید تا از کسانی که به او خیانت کرده اند، انتقام بگیرد...

..When there is a storm..And you stand in front of a tree.If you look at its branches, you swear it will fall.But if you watch the trunk, you will see its stability
وقتی طوفان میشه…
و تو جلوی یک درخت ایستاده با
ریشه حوادث دانشگاه تهران: حوادث دانشگاه تهران ریشه هایی داشت که مهمتر از اصل موضوع اعتراض چند دانشجو است. از ریشه های این اعتراض، استادانی هستند که برخی از آنها نه اعتقاد درست به دین دارند و نه علاقه ای به نظام و انقلاب. برخی که مستقیم و غیر مستقیم دانشجویان را به عدم رعایت احکام دین به ویژه حجاب و روزه تشویق می کنند. استادی که  قلبش مریض است و در کلاس به دانشجوی خانم چادری کم محلی می کند و دختر خانم بد حجاب را بیشتر تحویل می گیرد مروج بی حجابی
در این نوشته روش شکار (صید) ، پرورش و تکثیر کرم خاکی را آنگونه که در منزل انجام پذیر باشد را برایتان بازگو می کنیم .
فروش مطلب کارآفرین پرورش کرم خاکی جهت تولید کمپوست در منزل
فقط 2700 تومان
جهت تهیه این محصول بر بر روی لینک زیر کلیک نمایید
اینجا
اسلام مکتبى جامع و منطبق با سرشت آدمى است که در همه عصرها قدرت پاسخ
گویى به نیازهاى انسان را دارد. آموزه‌هاى اسلامى در 3 بُعد عقاید، اخلاق و
احکام خلاصه مى‌شود. این تعالیم هر کدام در حوزه خود نیازهاى انسان را
تأمین و هدایت او را تضمین مى‌کنند. فقه و احکام آن در مقام عمل متکفّل
شناخت راه صحیح از سقیم و تبیین کننده عمل خوب از بد، بر اساس مصالح و
مفاسد است.
هر انسانى به حکم عبودیت و بندگى، در برابر احکام الهى مسئولیت دارد
و باید رفتار خود را د
دانلود فیلم اکشن The Hunt 2019 شکار با زیرنویس فارسی و لینک مستقیم
نام فیلم: شکار – The Hunt 2019
ژانر : اکشن , ترسناک , هیجان انگیز
محصول کشور: آمریکا
سال انتشار: ۲۰۱۹
مدت زمان: ۲ دقیقه
زبان: انگلیسی
کارگردان: Craig Zobel
ستارگان: Emma Roberts, Betty Gilpin, Justin Hartley, Glenn Howerton

ادامه مطلب
حضرت آیت الله جوادی آملی«حفظه الله» 
از برهان ضرورت وجود ناظم ورهبر برای جامعه اسلامی و
نیز از نیابت فقیه جامع‏ الشرایط از امام عصر (علیه‏السلام)دردوران غیبت آن حضرت
به خوبی روشن می‏گردد که ولیّ فقیه، همه اختیارات پیامبر اکرم (صلی الله علیه و
آله و سلم) و امامان (علیهم‏السلام) در اداره جامعه را داراست؛ زیرا او در غیبت
امام عصر (عج)، متولّی دین است و باید اسلام را در همه ابعاد و احکام گوناگون
اجتماعی‏ اش اجرا نماید. حاکم اسلامی، باید برای ا
قرآن دو نوع #اطاعت بر اقوام انبیا فرض کرده است؛ یکی اطاعت از خدا، دیگری اطاعت از پیامبر. شعار پرتکرار پیامبران هم تأکید بر همین دو نوع اطاعت بوده است؛ تقوا داشته باشید و از منِ #پیامبر اطاعت کنید؛ (فَاتَّقُوا اللَّهَ وَ أَطیعُون‏). اطاعت از خدا یعنی انجام حلال وحرام شریعت؛ یعنی همین نماز و روزه و حج و خمس و زکات و غیره؛ یعنی همین حلال و حرام احکام الهی؛ یعنی همین احکامی که در #توضیح_المسائل نوشته شده است و مراجع تقلید عهده‌دار استباط و تنظیم
دسته بندی و پیوند درس های روخوانی و تجوید جهت دسترسی سریع (جهت مشاهده هرکدام از درس ها بر روی آن کلیک کنید.)
دروس روخوانی قرآن:
مقدمه
درس اول_آشنایی با حروف
درس دوم_فتحه کوتاه و فتحه کشیده
درس سوم_کسره کوتاه و کسره کشیده
درس چهارم_ضمه کوتاه و ضمه کشیده
درس پنجم_علامت ساکن
درس ششم_علامت تشدید
درس هفتم_الف وصل(همزه وصل)
درس هشتم_تنوین
درس نهم_آشنایی با دو حرف ناخوانا
درس دهم_همراهان حرف همزه
درس یازدهم_وقف بر پایان کلمات
درس دوازدهم_حروف مقطعه در
درخت گیلاس، سایه ی خود را مانند دامنی(سفره ای) روی زمین پهن کرده است. حیوانات در جنب و جوشند و رودخانه می تازد. ریشه های درختان در کمین آب رودخانه نشسته اند و منتظرند تا آن را شکار کنند. ادکلن گل ها در هوا پخش شده و پروانه ها را به وجد آورده است. چادر کوه پشت حصارهای  قدیمی مزرعه دار، پهن(بر پا) شده و به این منظره ی حیرت انگیز خیره شده است.
گوته (شاعر و نویسنده‌ی آلمانی) : سالیان دراز کشیشان ما را از پی بردن به حقایق قرآن مقدس دور نگه داشتند؛ اما هرقدر که ما قدم در جاده علم و دانش نهادیم و پرده تعصب را دریدیم، عظمت احکام مقدس قرآن بُهت و حیرت عجیبی در ما ایجاد نمود. به‌زودی این کتاب توصیف ناپذیر، محور افکار مردم جهان می‌گردد..لئو تولستوی (نویسنده‌ی روسی) : هرکس که بخواهد سادگی و بی‌پیرایگی اسلام را دریابد، باید قرآن مجید را مورد مطالعه قرار دهد. در قرآن قوانین و تعلیمات حقیقی ا
آیت الله مجاهد سید ابوالقاسم کاشانی/رهبر نهضت اسلامی ملی صنعت نفت/۲۳ اسفند ۱۳۴۰ ش
 امام خمینی(ره):
این«جبهۀ ملی»(الگو های اصلاحطلبان فعلی)، از میرزای شیرازی و شیخ فضل الله نوری تا آقای کاشانی ...که برای اسلام کار کردند را بد گفتند! آن روزنامه جبهۀ ملی را پیدا بکنید و ببینید که در آن میرزای شیرازی را متهم کرده به دروغگویی! شیخ فضل الله را این قدر فحش داده! مگر جرم شیخ فضل الله و کاشانی چه بود؟ جرمشان این بود که گفتند قانون باید اسلامی باشد. جرم شی
عاقل شدم , دوباره که دیوانه ات شوم با پای خود شکار تو آمد سر کمند جان می دهم برای تو چون شمع و وقت صبح بر خویش دل نبندی و بر عشق دل ببند این جان که در هوای تو از تن بدر نرفت ساده ولی برای تو صد دل ز خویش کند افتاده ام به پای تو چون خاک در رهت مگذر ز من که خاک ز جایش شود بلند در قلب و نبض من به میان است پای عشق جان داده ام به خنده ات آرام تر بخند ... #الهام_ملک_محمدی

السلام علیکم ۔
احکام اعتکاف کا فلو چارٹ مومنین کی خدمت میں حاضر ہے ۔ اس چارٹ کو پینا فلیکس پر پرنٹ کروانے کے لیے مطلوبہ فابل مندرجہ ذیل لنک سے حاصل کی جا سکتے ہے ۔
ڈاونلوڈ کریں / Download file =  لنک/Link
(  whatsapp=  +989354600908)مزید معلومات کے لیے ۔ رابظہ کریں

ازش می پرسم چطور میتونی انقدر زیاد بخونی؟ میگه از وقتی الفبا یادگرفتم زمین و زمان رو خوندم هرچی تابلو بود هر چی نوشته رو شیشه مغازه ها بود هر روزنامه ای، هر پشت نوشته ی کامیونی همه رو مثل شکارچیی که قراره نوشته شکار کنه. آخرش این شد که به کتاب خوندن علاقمند شدم و معتاد.
آدینه شب آذرخشی جهید 
آرزویی بر کاغذی نقش بست
گوهر از کوه نمایان شد 
کلاغی به چنگالی در ربود
کرکسان بر دشت سرازیر شدند
مرغکان در لانه کز شدند
چرخان با دم خروسی روبهان 
قرقاولان گریزان 
بیشه خالی از شکار شد
گرگ سحرگاه به خضرا زد
درنیافت قرقاول و مرغکی 
چون درربوده بودند کرکسان
عـݪـۍ:
◔͜͡ عڶـــےِِ͜͡◔:
میگن اگ عقاب ،میخواد کلاغ نباشه و همچنان عقاب بمونه میتونه تا 60 سالگی هم زندگی کنه ولی برای رسیدن به این سن باید تصمیم بزرگی بگیره!ظاهرا وقتی عقاب  سنش از نیمه میگذره،چنگال های بلند و انعطاف پذیرش دیگ نمیتونن شکار رو بگیرن و نگه دارن ؛ نوک بلند و تیزش تاب دار و کند میشه؛ شهبال ها بر اثر زخیم شدن پرها؛ به سینش میچسبن  و پرواز برای عقاب دشوار میشه .....
درست توی این موقعیت ؛  عقاب تنها دو گزینه در پیش رو داره؛ یا باید بمیر
آخرین عکسی ک گرفته ام مربوط به فروردین 96 میشود. قبل از فوت برادر. بعد از آن دیگر عکسی از من به رضای دل ثبت نشد جایی! دروغ نگفته باشم برای یک دوست دو سه بار عکس فرستادم. برای رفع دلتنگی.. از همان ها ک میگیرند و میفرستند و پاک میکنند. یک بار هم در عکس ورودی دانشگاه بین 90 نفر به زور همکلاسی ها گنجانده شدم فقط جهت تکمیل تعداد افراد در عکس. عکسی ک وقتی میبینی در قسمت خانم ها به استثناء دو ردیف اول فقط یک سری لکه سیاه دیده میشود و چندی نقطه های سفید که از
خوب است زندگی و ندارم شکایتی
سختی و راحتی ام برقرار بود
در پشت سر شده شادی و غم درو
صیّاد بوده و گاهی شکار بود
در روبرو شب و روز است در طلب
تا گفتگو کنم که در اینجا چه کار بود
من مرغ زیرکم که نیفتم به دام غم
غمخانه در طلبم بیشمار بود
خوب و بد است همانی که کرده ای
غم بود کوه و شادی من چون غبار بود
وقتی شکایتی ندهد حاصلی تو را
بهتر که گفته خوشی در کنار بود .